February 26, 2024, 5:37 pm

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ: Eвe кoлкy ќe изнecyвaaт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Горивата ќе имаат нови цени од полноќ. Одлуката денеска треба да ја соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Согласно последната одлука цените на дизел горивото и екстра лесното масло за домаќинство се намалија за половина денар.

Во исто време цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемија за 0,50 денари.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This