February 6, 2023, 4:19 am

Ja нaпaднaл пoвeќe пaти вo изминaтиoт пepиoд – тeтoвчaнкa гo пpиjaвилa пopaнешниот сопpyг

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Триесетгодишна жителка на Тетово вчера во 11 часот и 25 минути во СВР Тетово пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг С.Р.(36), исто така, од Тетово, а со кого живееле во иста куќа, во текот на овој месец повеќе пати физички ја нападнал.

Од тетовската полиција информираат дека се расчистува и документира случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This