September 26, 2022, 10:00 am

Ja y6ил пopaнeшнaтa пapтнepкa, мajкa нa двe дeцa – пo kpвaвиoт чин y6иeцoт ceднaл нa клyпa и пиeл вoдкa..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Четириесет и двегодишен маж пукал во неговата поранешна парнетка, 35-годишна жена од Србија, мајка на две деца.

По пукањето, тој седна на клупа во дворот на зградата и почнал да пие водка. Трагедијата се случила околу 20 часот, во станот на жртвата, во виенската населба Бригетанау.

Портпарол на виенската полиција изјави дека поради состојбата на осомничениот, тие не биле во можност да го испрашат, па ќе мора да почека неколку дена.

Причината за ова убиство сè уште не е разјаснета.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This