October 6, 2022, 1:17 am

Kaпaцитeтитe ce пoлнaт: Хocпитaлизиpaни 29 пaциeнти нa инфeктивнoтo oддeлeниe вo Битола

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На инфективното одделение во Клиничката болница во Битола денешната бројка на хоспитализирани пациенти е 29, пренесува „ТВТера“.

27 пациенти се од Битола, а по еден има од Кичево и Ресен.

Возрасната граница на хоспитализираните пациенти е од 26 до 80 години.

Последниве денови се полни и инфективното одделение во Битола. Вчера беа 27 пациенти, во саботата 24, петокот 21 пациент, во четвртокот 17 пациенти. На 6 октомври бројот на пациенти бил 14.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This