September 26, 2022, 7:28 pm

Kapaкамишева: Heма полицемepно од тоа да им чecтиташ Ден на човековите права на Maкедонците

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Професорката по уставно право Тања Каракамишева реагира за честитките за Меѓународниот ден на човековите права на Македонците.

-Нема потажно и полицемерно од тоа да им честиташ меѓународен ден на човековите права и слободи на Македонците!
#ИронијаНаЕдноЖивеење

Денот го честитаа и претседателот Стево Пендаровски, и премиерот Зоран Заев:

-Човековите права треба да се почитуваат секаде и секогаш, без исклучок. Во време на #Ковид19, потребата од доследно почитување на правата на сите луѓе е уште понагласена. Затоа секој од нас е должен да даде јасна поддршка. #HumanRightsDay

-По повод Меѓународниот ден на човековите права апелирам до граѓаните да не замижуваат пред било кои форми на дискриминација и да ги алармираат институциите, особено појавите на зголемен број на семејно насилство во период на пандемија. #HumanRightsDay

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This