Kapakaчанов повторно со пpoвokaција: Навивам за Makeдонија на Европското првенство во фудбал-тоа е репрезентација на втората бугарска држава

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Екс министерот за одбрана на Бугарија и прв човек на ВМРО БНД, Красимир Каракачанов, во ТВ-емисијата Бугарија 24 изјави дека навива за македонската репрезентација на Европското првенство во фудбал.

Вели дека затоа што тоа е репрезентација на втората бугарска држава.

Факт е дека Заев и другите политичари не сакаат да ја признаат историската вистина, но на крајот тие се наши сонародници. И, ако веќе нашата репрезентација не можеше да се пласира на Европското првенство, секако дека ќе ја бодрам другата репрезентација“, рече тој.

Иронично праша дали ако не навива за Македонија, требало да навива за Турција.

И Охрид да ни го дадеше, Заев немаше да добие согласност за преговори, пишува бугарскиот портал 24 часа.

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...

More Articles Like This