December 6, 2022, 7:29 pm

Koмбe co фyдбaлcки тим бил кpeнaт вo вoздyх oд 6omбa – нeкoлкy лицa зaгинaa…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Страшни вести ни доаѓаат од Сомалија, каде што комбе со фудбалски тим бил кренат во воздух. Станува збор за тимот ФК Јубаланд, кој доаѓа од место на 500 км од главниот град на државата.

Медиумите пишуваат дека меѓу четири и осум лица изгореле во огнот, додека останатите се тешко повредени.

Постојат неколку верзии за тоа што се случило, а една од нив е дека комбето налетало на бомба поставена на патот и која била активирана со далечински уред.

Објава може да погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This