March 28, 2023, 12:54 pm

Koj e y6иeниoт нapкo-бoc вo Тирана?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Бехар Суло Софија е убиен вчера утрото во центарот на Тирана.

Како што пренесоа албанските медиуми, се работи за 66 годишен маж кој бил доста познат нарко бос.

Според тамошните медиуми, нарко босот е убиен со пригушувач на звук, а и бил добро познат и на полицијата.

Постот на Твитер може да го погледнете ТУКА.

Бехар, како се наведува пред неколку години бил апсен поради шверц со дрога, а бил дел и од учесниците во инцидентот во Драч во 2009 кога загинаа полицајци.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This