Kpивична приjaва за неправилности на претседателските избори

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против М.С.(64) од с.Прждево, општина Демир Капија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнo делo „повреда на тајноста на гласањето”. На 15.07.2020, за време на одржувањето на „предвремените парламентарни избори 2020″, на гласачко место во с.Прждево, во својство на член на избирачкиот одбор, телефонски контактирал со друго лице и открил дали лице запишано во избирачкиот список од с.Прждево го искористило своето право на глас.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This