Kpивичнa пpиjaвa зa житeл нa Дебар пopaди бecпpaвнo гpaдeњe нa oбjeкт нa дpжaвнo зeмjиштe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Ф.Р.(33) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“.

Пријавениот, во текот на 2019 година, узурпирал површина покрај Дебарското Езеро, сопственост на Република Македонија, со вкупна површина од 129м2.

Hа неа бесправно изградил објект за домување од втора категорија, со што го оштетил буџетот во износ од 255.420 денари.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This