KPИMИHAЛ ТЕЖОК 19 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ПИОМ: ДУИ „здрвиле“ 19.000.000 евра од пензионерите – никој не знае каде се, ќе ги враќаме сите!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Неверојатни 19.000.000 милиони евра тежок кpиминaл се случил во ПИОМ каде што ДУИ веќе речиси деценија го држи раководното место. Каде се парите, се уште никој не знае, а се шпекулира дека со истите функционерите на ДУИ тргувале на берза


Аналитичарот Александар Пандов го искоментира овој кpиминaл, прашувајќи дали има крај на овој национален и финансиски гpaбеж!?

На волку кpaдeњe и апашлук стварно не знам како уште воопшто функционира уште државава. Kpaдeлe сите предходни, али како xунтaвa никој и никад. Како за последно да е се натпреваруваат, кој повеќе ќе цицне. Овој пат 19.000.000 € здрвиле ДУИ од пензионерите, а ќе ги враќаме сите, во духот ,,едно општество за сите”. Има ли крај на овој национален и финансиски гpaбeж?

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This