February 6, 2023, 4:14 am

Maлoлeтник нaпaднaл 83-гoдишнa кaвaдapчaнкa и ja oгpaбил

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Малолетник нападнал 83-годишна кавадарчанка и и одзел пари, за ова денеска информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Вчера во ОВР Кавадарци, С.П. (83) пријавила дека околу 08:10 часот во нејзиниот двор физички била нападната од еден малолетник, кој и одзел пари.

По преземени мерки, малолетникот бил пронајден и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, појасни Додевски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This