December 6, 2022, 6:30 pm

Maлoлeтeн вeлocипeдиcт тeшкo пoвpeдeн вo cooбpaќajнa нecpeќa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.08.2021 околу 19.20 часот на регионалниот пат на влез од с.Баница, струмичко, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „форд“, со струмички регистарски ознаки, управувано од З.С.(39) од с.Баница и велосипед, управуван од малолетник од истото село, информира МВР.

По незгодата малолетникот бил пренесен во Медицински центар Струмица, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Струмица.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This