December 6, 2022, 6:32 pm

Maлoлeтeн мoтoциклиcт тeшko пoвpeдeн вo cooбpaќajнa нecpeќa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 30.06.2021 во 14.15 часот било пријавено дека на локалниот пат Скопје – с.Пакошево се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „баотиан”, со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Зелениково и товарно возило „пежо партнер”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Ѓ.(65) од с.Зелениково.

Во незгодата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This