January 21, 2022, 11:39 am

Makeдонските навивачи згpmea со „Излe3и момче…“ во Букуpeшт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот македонски репрезентативец Горан Попов е дел од македонската „Фаланга“, која го окупира Букурешт.

Нашата репрезентација денес игра одлучувачки меч против Украина. Навивачите кои се низ улиците на романскиот главен град не престануваат со песна, а 36-годишникот од Струмица го предводеше пеењето на добро познатата „Излези момче…“.

Многу македонски спортисти се дел од навивачката експедиција од Македонија, која е вистински хит на Европското првенство.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This