February 26, 2024, 7:34 pm

Neuron English летен камп за прв пат во Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Доколку сакате вашето дете да се забавува во текот на летниот распуст, а истовремено и да учи англиски јазик, летниот камп на Neuron English е вистинското место.

Neuron English е бренд развиен во повеќе земји, а сега за прв пат го воведуваме и во Македонија. Тоа е програма по англиски јазик за ученици од 6 до 14 годишна возраст каде со помош на хибридно учење го совладуваат јазикот. Во Neuron English се вкрстуваат когнитивните и јазичните способности, како и јазикот за да му овозможат на секое дете да научи англиски.

Ние користиме игри базирани на невронаука со помош на часови водени од стручни наставници. Нашиот софтвер за учење Fast Forword е #1 рангиран според владата на САД и нивниот What Works Clearinghouse (https://ies.ed.gov/ncee/wwc/FWW/Results?filters=,EL).

На овој летен камп децата ќе имаат можност да се запознаат со софтверот, да стекнат знаења од најразлични теми и сето тоа на англиски истовремено учејќи го и јазикот. Кампот ќе трае четири недели, четири различни теми за обработка, а секој петок ќе имаме ексурзија поврзана со темата. Цената за една недела (15 часа) изнесува 20 евра, а со ова добивате и пристап кон платформата за учење (софтверот Fast Forword) за месец јули и август.

Овозможете му на вашето дете квалитетно поминато време. Се наоѓаме во Аеродром позади Капитол.

Контакт: 078/380-484 и 071/496-738

Facebook: https://www.facebook.com/neuronenglishmkd/about/?ref=page_internal

Instagram: neuronenglishmkd

За повеќе информации во врска со програмите посетете ја нашата веб страна www.neuronenglish.com

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This