February 7, 2023, 8:41 am

Oбид за yбиcтвo во Куманово, пpoбодeно едно лице

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Е.Ј.(20) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид”. На 02.05.2021 во Куманово пријавениот со остар предмет го нападнал Б.И. од Куманово, нанесувајќи му убодна рана.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This