Pacтурeна албанско-италијанска kpиминална група која се занимавала со швepц на дpoгa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Италијанската полиција денеска уапси 37 лица, во голема истрага против две криминални групи од Италија и Албанија, кои учествувале во трговија со дрога, објави италијанската полиција.

Како што беше наведено, две банди увезувале огромни количини наркотични средства, пред се кокаин, хашиш и марихуана, во Ломбардија, од каде дистрибуирале наркотици низ целата земја, пренесува Анса.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This