Pacчиcтeна kpaжбa нa вoзилo во Скопје – кpaдeцoт e пpивeдeн, вoзилoтo вpaтeнo нa coпcтвeникoт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 12.10.2021 во 14.45 часот на ул.„Крушевска Република” во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле до слобода Ф.Т.(22) од Скопје поради сомнение дека на 09.10.2021 на ул.„Народни херои” одзел патничко возило „форд мондео” со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.С.(30) од Скопје.

Тој бил приведен во полициска станица и во разговор со полициски службеници го признал делото. Возилото било пронајдено и по консултација со Јавен обвинител било вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против Ф.Т. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.   

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This