Coпpyг нa вpaбoтeнa вo маркет ykpaл oкoлy 120 илjaди дeнapи: Pacчиcтeнa тeшka кpaжбa вo Кочани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По преземени мерки и активности, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани расчистија „тешка кражба“ извршена ноќта на 18/19.04.2021 од маркет на ул.„Маршал Тито во Кочани, за кое осмоничен сторител е А.С., сопруг на вработена во маркетот.

Осомничениот А.С. ги земал клучевите без знаење на сопругата, влегол во маркетот и од кутија одзел околу 120.000 денари. Паричните средства се одземени и вратени на сопственикот.

Се работи на комплетирање на случајот по што против А.С. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...

More Articles Like This