Tлoтo пoвтopнo ce тpece: Зeмjoтрес пoчyвcтвyвaн вo близинa нa Мавровско eзерo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Попладнево во 13:37 часот е регистриран земјотрес со јачина од 2,3 степени според Рихтер во Македонија.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на Мавровското езеро, на длабочина од 2 километри.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This