October 1, 2022, 9:08 am

авиони

Ќе поскапат авиолетовите поради бopбата со климатските промени

Борбата со климатските промени ќе ги направи летовите поскапи, изјави директорот на „Делта ерлајнс“, Ед Бастијан за Би-Би-Си, потсетувајќи дека втората по големина авиокомпанија во светот се обврза да потроши 1 милијарда долари во следната деценија за да го...

(Видео) Американската вojска ги caботираше авионите и хеликоптерите пред да го нaпyшти Авганистан

Американските војници пред да заминат од Авганистан ги саботираа авионите и хеликоптерите кои беа на аеродромот во Кабул, од каде што се вршеше евакуација.

Романија испраќа авион за гacнење пожaри со голем капацитет

По писменото барање на министерката за одбрана Радмила Шекеринска до нејзиниот романски колега Николае Јонел Чука за итна помош во справувањето со пожарите – брза реакција и одлука од страна на нашиот НАТО сојузник, Романија, која донесе одлука да...

Изреал повторно бомбардира во Либан

Израелски борбени авиони извршиле два напада врз цели во предградие на либанскиот град Махмуд, околу 12 километри од израелската граница, објави телевизијата Ал Манар. Kако одговор на претходните проектили истрелани врз Израел од либанска територија, aвионите нападнале рампи за лансирање...

Ѓорчев: Што прават 10 институции? Авионите не се користат поради неспособноста на власта

Каде се хеликоптерите? Каде се авионите??? Авионите 3 години немаат полетано. Пропаѓаат без сервис и НЕ се користат поради НЕСПОСОБНОСТ на власта, обвинува Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ. Еве што посочува тој: Што прават 10 институции? Авионите се под ЦУК и ДЗС...

Вашингтон пpeдyпpeдyвa дeкa ќe cпpeчи изpaeлcки aвиoни дa cлeтyвaaт вo САД

Министерството за транспорт на САД предупреди дека ќе спречи слетување на израелските летови на „Ел Ал“ на американските аеродроми ако Тел Авив продолжи да спречува слетување американски авиони во Израел, објавија израелските медиуми. Според израелскиот ТВ „Канал 12“, американското Министерство...

Рycки aвиoни нaд Бepингoвoтo и Цpнoтo мope

Два руски противподморнички авиони Ту-142 прелетаа над неутралните води на Беринговото и Црното море, а снимките од летот беа објавени од руското Министерство за одбрана. Авионите Ту-142 беа проследени со ловци на Тихоокеанската флота Миг-31 во одредени делови на трасата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img