October 1, 2022, 8:36 am

автобус

(Фото) Запленет автобус со фалсификат документација кој се движел од Скопје кон Истанбул

Денеска околу 17 часот на наплатната станица Миладиновци полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки при Одделот за гранични работи и миграции по извршена контрола одзеле автобус, соопственост на правно лице од Скопје, кој се движел на релација...

Уште десет технички нeисправни автобуси и комбиња откриени во Тетово

Полициски службеници на СВР Тетово денеска од 8 до 13 часот спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, во најголем број автобуси и комбиња. При контролата биле откриени и законски санкционирани 10 технички неисправни возила (ТЕ-5...

Референдум во Скопје – Трамвај или еко-автобуси? – Данела пред голема одлука

Градоначалничката Данела Арсовска размислува да побара референдум за тоа дали граѓаните на Скопје сакаат да се воведе Бас рапид транзит (БРТ) системот или трамвајот на тркала. „Имавме состанок со ЕБОР, на кој јас ги елаборирав сите работи што се ризици...

Скопјанка паднала во автобус – се здобила со тешки повреди

На 23.11.2021 во 12.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“,  во автобус на ЈСП, управуван од И.Б.(52) од Скопје, паднала патничка С.А.(61) од Скопје, информира МВР. С.А. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската...

(Фото) Иако е отстранет автобусот на смртта, автопатот и утрово затворен – еве што се случува во овој момент таму

Автобусот на смртта во кој загинаа 45 македонски патници кои се враќаа од патување во Истанбул беше отстранет од патот доцна синоќа, но со тоа не беше вратен во нормала автопатот во целост. Утрово сообраќајот се одвива само по една...

Бугарска новинарка: Горивото било купено поевтино во Турција, втор возач немало, а за толкав пат морало да има

Сите загинати во несреќата биле на средна врата во обид за спас, немало ниту еден на седиштата- објаснува новинарката Патриција Кирова од Бугарија за ТВ21 и за неофицијалните причините според тамошните власти за несреќата за кои денеска пишуваат денеска...

Автобусот на „Беса Транс“ не е во базата на податоци на Министерството за транспорт

Според извори на Дојче веле во Министерството за транспорт и врски, автобусот кој изгоре на автопатот во Бугарија и со себе во смрт однесе 45 патници, воопшто не е пријавен кај надлежните во земјава. Автобусот на „Беса Транс“ во кој...

(Видео)Фото-галерија од катастрофалната сообраќајка и изјава на Зоран Заев

Најмалку 45 лица го загубија својот живот во катастрофалната сообраќајна незгода која се случи во близина на Дупница на АМ „Струма“ меѓу кои и 12 деца. Во автобусот патувале 52 лица, а меѓу загинатите има и две близначиња. Седум лица...

(Видео) Автобус влета во куќа додека сопственикот седел зад трпезариската маса

Автобус број 15 удрил во куќа во Оксфорд додека возел – во тој момент, во куќата имало маж на ручек, кој, за среќа, не бил повреден. Во моментот на судирот, автобусот бил празен и без патници. Мештаните од ова место...

(Видео+фото) Автобус влета во детско игралиште во Србија, повpeдени неколку деца

Неколку луѓе, меѓу кои и четири деца, се повредени кога градски автобус на линијата 45 влета во детско игралиште во Земун. Автобусот на линијата 45 на приватниот превозник загуби контрола и влета во детското игралиште во улицата Краишка на бројот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img