December 1, 2022, 10:23 pm

автобус

Еден зaгинaт и повеќе повpeдени во автобуска нecpеќа во Турција

Едно лице загина, а 27 се повредени во тешка автобуска несреќа во областа Агра, источна Турција, објави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Тешката несреќа се случила на патот во областа на градот Елешкирт. Најверојатна причина за несреќата е лизгавиот пат, бидејќи...

Haпaднати контpолори во автобус на ЈСП на Бит Пазар

Полицијата извести дека вчера во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, во автобус на ЈСП, додека Ф.Б.(37) и неговиот колега Х.М.(35), двајцата од Скопје, вршеле контрола на возните билети, биле физички нападнати...

(Видео) Се зaпaли автобус на ЈСП во центарот на градот

Во центарот на Скопје, кај комплексот банки, попладнево се запали автобусот на ЈСП. Повредени нема, а пожарот веќе е изгаснат. Како што потврди за МИА Владимир Симоновски од Противпожарната бригада, причината за пожарот е запалување на моторот на автобусот. – Причина...

Се преврте турски автобус кај Куманово, повpeдeни неколку патници

Турски автобус полн со патници попладнево се превртел на раскрсницата на автопатот Куманово- Белград, во населбата Долно Којнаре. Според очевидци автобусот се исклучил од автопатот и кога се вклучил на магистралниот пат кон Крива Паланка од непознати причини излетал...

(Видео) Протест на жителите на Илинден: Оставени со само четири автобуси дневно, бараат да се врати стариот возен ред

Неколку недели жителите на населбата Илинден протестираат бидејќи поради промената на возниот ред на автобусот со број 66, кој од почетокот на пандемијата, според новиот редуциран распоред, сообраќа само четири пати дневно, со што на тамошните жители им се...

Во автобусите на ЈСП нема ковид: Додека третиот бран на ковид коси, автобусите возат со капацитет над дозволеното

Поради неспобноста на власта и министерството за здравство предводено од Венко Филипче да се справат со пандемијата за само два дена во Македонија има околу 3.000 заразени и околу 100 починати од КОВИД-19. Додека сето ова се случува, надлежните убедуваат...

Бoг дa чyвa: Жена зapaзeнa co Koвид-19 пaтyвaлa вo пpeпoлн aвтoбyc oд БиХ дo Германија

Медиумите од регионот викендот ја пренесоа веста за државјанка на БиХ, која била запрена на германската граница, бидејќи била позитивна на Ковид-19. Таа како што пишуваат медиумите од БиХ заминала за Германија со автобус во кој имало шеесет патници и...

Дpaмa вo автoбyc нa ЈСП: 18 гoдишник физички нaпaднaл пoвoзpacнo лицe

Во текот на вчерашниот ден, 18 годишник физички нападна повозрасно лице во автобус на ЈСП. На 19.03.2021 во 12.30 часот во СВР Скопје, В.К.(66) од Скопје пријавил дека во автобус на ЈСП на бул.„Јане Сандански" бил физички нападнат од И.С....

Важно полициски час има: Автобусите на ЈСП прeполни, нeвозможно е да се држи растојание

Нов кластер би можеле да бидат автобусите на ЈСП. На социјалните мрежи се појави фотографија од линијата бр. 24 .Може да се види дека има огромна гужва и речиси е неверојатно да се држи дистанца. „Ова може да де реши...

(Фото+Видео) Нeceкojднeвнa cитyaциja: Автобус виcи нa нaдвoзник вo Њујорк, пoвpeдeни ce нajмaлкy ceдyм лицa..

Најмалку седум лица се повредени во Њујорк откако автобус излетал од надвозник во Бронкс. Како што соопштила локалната полиција, сите повредени патници од автобусот се пренесени во болница. Итните служби поради инцидентот го затвориле подрачјето. https://twitter.com/AdelleNaz/status/1349942529668624385?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1349942529668624385%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fsvet%2Fvesti-svet%2Ffoto-video-avtobus-visi-na-nadvoznik-vo-njujork%2F
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img