December 6, 2022, 11:23 am

актерка

Ѕвeздата од сeријата „Радио Милева“ пoзитивнa на кoрoнaвирyс

Една од најомилените српски актерки, шеесет и тригодишната Олга Одановиќ, е заразена со корона вирусот. Според информациите, ѕвездата од серијата „Радио Милева“ има пневмонија. Охрабрувачки факт е дека Олга не е хоспитализирана, туку е во домашна изолација. „Имам коронавирус и воспаление...

Познатата српска актерка позитивна на кoрoнавиpус

Слобода Мишаловиќ е позитивна на коронавирус, поради што снимањето на серијата „Тајните на лозата“ беше прекинато на 19 септември, пренесува „Телеграф.рс“. Наводно, снимањето било паузирана додека сите членови на тимот не биле тестирани за вирусот. Истите медиуми наведуваат дека другите...

Хурем: Моето срце крвари од болка – почина актерката од Сулејман Величествениот

Мерјем Узерли, која светото ја запозна благодарение на серијата “Сулејман Величествен“, вчера објави тажна вест. Почина една од најценетите македонско-турска глумица од постарата генерација, Сабина- Ајрула Тозија. Кој ја следеше приказната за Сулејман добро се сеќава на дамата која ја играше...

(Фото) Секоја чест: Македонска aктepкa вo Берлин ja пpими нaгpaдaтa „Европски актep вo пoдeм“

Македонската актерка Сара Климоска вчера во Берлин ја прими наградата „Европски актер“ во подем за 2021 година. Официјалната церемонија за доделување на наградите за најдобри европски актери во подем се одржа на специјално изградената сцена на Berlinale Museum Island. Наградите...

СЕ САМОУБИ МОМЧЕТО НА ИСЧЕЗНАТА АКТЕРКА ОД МАКЕДОНИЈА:Полицијата од Лос Анџелес верува дека исчезнатата актерка од Македонија Адеа Шабани е мртва

Полицијата од Лос Анџелес верува дека исчезнатата актерка од Македонија Адеа Шабани е мртва, откако човекот со кој таа била во врска се самоуби по полициска потера, пренесе Сакамдакажам. мк Таа живеела во Лос Анџелес и последен пат била видена на 23...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img