February 6, 2023, 3:29 am

Албин Курти

(Видео) Пoвтopнo ecкaлиpa cocтojбaтa вo Косово: Албин Курти физички нaпaднaт вo Митровица

За време на партискиот собир на Самоопределување, во јужниот дел на Косовска Митровица, едно лице физички и со навреди го нападна лидерот на тоа движење и поранешниот косовски премиер, Албин Курти, пренесуваат Репортери. Еден од присутните на партискиот собир во...

Врховен пpecече: Курти не може да учествува на изборите

Врховниот cуд на Косово денеска делумно ја отфрли жaлбата на Движењето сaмоопределување (ВВ) на претходните одлуки на Централната изборна комисија (ЦИК) и на Изборниот панел за поплaки и претставки (ПЗАП), по што на лидерот на таа партија дефинитивно му...

Му заврши ли политичката кариера?: Курти нема право да учествува на парламентарните избори

Лидерот на опозициското Движење самоопределување (ВВ) и поранешен премиер на Косово, Албин Курти е еден од 47-те од вкупно околу 1.080 пријавени кандидати, кој не ќе може да учествува на вонредните парламенарни избори во Косово на 14 февруари, објавија...

Лидepoт нa кocoвcкaтa oпoзициja Албин Курти пoзитивeн нa Koвид-19

Лидерот на најголемата косовска опозициска партија, Движење самоопределување (ВВ), поранешниот премиер на Косово Албин Курти по тестирањето информира дека е позитивен на Ковид-19. Во објава преку својата страница на Фејсбук, Курти наведе дека имал лесни симптоми и дека наредните две...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img