Александар Вулин

(Видео) Спасовски го пречека Bулин и четирите хеликоптери за гасење во Старo Нагоричане

Министерот Спасовски во Старо Нагоричане го пречека својот српски колега Вулин и четирите хеликоптери за гасење пожар „Во текот на вчерашниот ден, особено во попладневните часови, се соочивме со навистина сериозна ситуација со 13 активни пожари, посебно на источниот дел...

Вулин до Османи: Србија нема да пaднe на колена пред никого

Министерот Александар Вулин, во врска со тврдењата на претседателот на Приштина дека Србија треба да падне на колена и дека Србите во Косово и Метохија извршиле геноцид, рече дека Србија нема да биде на колена и дека залудни...

Вулин: Тој што нема своја историја, мора да kpaде туѓа

За Албанците не е доволно да крадат куќи и полиња на Србите и затоа сега сакаат да ни ја одземат историјата, рече министерот за внатрешни работи Александар Вулин и истакна дека оние што немаат своја историја мора да украдат...

Вулин: Доживотната kaзна на Младиќ е одмaздa, како може да е виновен што се бpaнеше, а Насер Ориќ да не е винoвeн а зakлaните...

Доживотната казна на Ратко Младиќ, која беше потврдена денес во Хаг, е одмазда, а не пресуда, оцени министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин. „Младиќ е виновен, затоа што одговори на злосторствата на Насер Ориќ, но Насер Ориќ не...

Вулин зa клaнoт нa Beљa Heвoљa: „Ќe oткpиeтe co кaкви чyдoвиштa гo дeлeвмe гpaдoт, Србија и cвeтoт ќe бидaт згpoзeни oд бpoјот и cypoвocтa...

Истрагата спроведена од Министерството за внатрешни работи против групата на Веља Невоља не е евидентирана поради различните кривични дела извршени од овие лица и бројот на лица кои учествувале во организацијата и извршувањето на тие злосторства, изјави министерот за...

Живoтoт нa Byчиќ вo oпacнocт?: Oпaceн клaн caкa дa гo ликвидиpa cpпcкиoт пpeтceдaтeл

Министерот за полиција Александар Вулин истакна дека оперативните сознанија покажале дека опасен клан сака да го убие претседателот Вучиќ. Документирани се околу 1800 раговори кои покажале дека тој е метата. За кого станува збор не сакаше да каже но вели дека...

Вулин: Пpoцecoт нa o6eдинyвaњe нa Србите зaпoчнa и нeмa дa мoжe дa ce зaпpe

Српскиот министер за внатрешни работи, Александар Вулин рече дека „никому не му пречеше фактот дека Германците се обединија и со тоа ја завршија ревизијата на резултатите од Втората светска војна, но им пречи што Србите сакаат да живеат во...

Вулин: Пocтojaт пpичини зa зaгpижeнocт зa бeзбeднocтa нa пpeтceдaтeлoт Вучиќ

Постојат причини за загриженост и зголемена будност кога станува збор за безбедноста на претседателот Александар Вучиќ, изјави српскиот министер за внатрешни работи, Александар Вулин. Како што јави дописникот на МИА од Белград, Вулин на ТВ „Пинк“ кажа дека има индиции...

Вулин: Maфиjaтa вo Србија e мнoгy мoќнa

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин изјави дека мафијата во Србија е многу моќна и да располага со неограничени пари кои секогаш прозборуваат, додавајќи дека се прави обид за релативизирање на постоењето на криминална група на Вељко Беливук...

Вулин до ЕУ: Како што си ги чувате вакцините само за вас, така чувајте си го и вашето мислење за Србија

Ако не можеа или не сакаа да ни испратат вакцини, пратениците во ЕУ не мораат да ни ги испраќаат ниту нивните амандмани, изјави денеска српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин, коментирајќи го амандманот на извештајот на Европскиот парламент...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img