February 7, 2023, 11:15 pm

Александар Стојкоски

(Видео) Стојкоски: Дивaтa дeпoниja вo Hoво Ceлo ќe cтaне зeлeн пpocтop зa cпopт и peкpeaциja

„Стоп за дивата депонија во Ново Село“ е еден од клучните проекти на кандидатот за градоначалник на Општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски. Тој гарантира дека со овој проект ќе се запре неконтролираното депонирање на отпад, ќе се обезбеди...

(Видео) Стојкоски: Coздaвaмe нoвa иднинa – Гapaнтиpaмe Ѓорче бeз кaл, acфалтирањe нa cитe yлици, кaнaлизaциja зa Орман и Никиштaни и cтaвaњe вo фyнкциja нa...

Почитувани претставници на медиумите добар ден, Ве повикав денес овде да зборуваме за убави работи, да зборуваме за промени, да зборуваме за пректи да зборуваме за победа. Сакам да ги запознаам жителите на општина Ѓорче Петров за сите клучни проекти кои...

(Видео) Стојкоски: Пpeдвидyвaмe изгpaдбa нa нajмaлкy двe нoви гpaдинки вo Ѓорче Петров

Над 450 деца не можат да одат во градинка, а родителите на работа. Семејствата бараат алтернативи кој да ги чува секојдневно, бидејќи капацитетите во градинките се преполнети. Ова е сериозен проблем, вели кандидатот за градоаначник на Општина Ѓорче Петров,...

(Видео) Стојкоски: Даме Груев ќе добие нов парк и нови рекреативни содржини

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски на својотата официјална Фејсбук страница информираше дека денеска ќе посети неколку маала во населбата Даме Груев. – Населбата Даме Груев во наредните четири години, меѓудругото, ќе добие нов модерен...

Стојкоски: Крајно време е да ставиме крај на поделбите, да ставиме крај на лошите одлуки и да го направиме Ѓорче модерна и урбана општина...

„Благодарам за големата поддршка, ви благодарам за енергијата, многу народ има вечерва во паркот во Ѓорче Петров. Јас сум Александар Стојкоски, ваш сосед, ваш пријател, еден од вас. Со ваша поддршка ќе бидам и ваш иден градоначалник. Ние ѓорчепетровци...

Стојкоски: На Ѓорче му треба нов модерен и урбан концепт, заедно ќе ја смениме сликата на Дексион

Денеска, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски оствари средба со жители на Ѓорче Петров кои живеат во околината на Дексион. – Дексион заслужува повеќе! На Ѓорче му треба нов хуман, модерен и урбан концепт. Заедно...

Стојкоски: Ѓорче Петров e цeлocнo зaпocтaвeнa oпштинa

Ѓорче Петров заслужува да биде модерна и урбана општина и тоа беше еден од мотивите да се нафатам на ова, вели кандидатот за градоначалник на Општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски. Тој во интервју за „Република“ вели дека во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img