September 29, 2022, 10:29 pm

Александар Тортевски

Зошто немаме вакцини? Владата, место да потпише договор, испратила само необврзувачка изјава

Македонија ќе биде една од земјите во Европа што последни ќе добијат вакцини против ковид-19 поради неажурноста на Владата, обвинува адвокатот Александар Тортевски. Како што пишува Тортевски, за навремено да добиеме вакцини, Владата требало до 28 септември да потпише договор...

За сѐ го бидува: Заев вчера беше историчар, денеска oбвинитeл и cyдија, а понекогаш е и премиер

Го викнале Заев во суд да сведочи за „27 април“, а тој отишол да ги учи обвинителството и судот за кое кривично дело треба да им се суди на обвинетите, напиша на Твитер адвокатот Александар Тортевски. Вчера историчар, денес обвинител...

Тортевски: Tреба да се преиспита работењето на Димова и Националната агенција, потребна е рeвизија

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со цкандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и мобилност, истакна дека треба сериозно да се преиспита работата на Агенцијата, како и да се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img