October 2, 2023, 7:12 pm

алергија

Фризeри од Велика Бритнија приjaвувaат aлeргии кај клиeнти што прeлeжaле Koвид-19

Фризери ширум Велика Британија пријавуваат дека некои од нивните клиенти, кои прележале Ковид-19, имаат нови, сериозни алергиски реакции, како што се осип и црвенило на кожата, по боење на косата, и покрај тоа што ја користеле истата боја како...

(Видео) Aлepгиja или Koвид-19? – Докторка објаснува кaкo нajлecнo дa нaпpaвитe paзлика

Иако агонијата околи коронавирусот трае, многу луѓе се уште не се сигурно како правилно да ги препознаат симптомите. Доколку сте склони на алергии, сосема е возможно да биде уште повеќе збунет, не знаејќи дали имате коронавирус или пак стандардна...

Како да ги разликувате симптомите: Ковид-19 или сезонска алергија?

Во време на есенските алергии, лицата алергични на поленот во воздухот лесно може да се збунат при појава на симптомите и да ги помешаат со оние на коронавирусот. Ковид-19 или сезонска алергија? Ако во последно време имате болки во грлото, затнат...

Како да ги препознаете: делта сој, алергија или настинка?

Делта сојот може да има симптоми кои се поблаги и кои вообичаено не се поврзуваат со Ковид 19, поради што некои луѓе можат да ја „заменат“ болеста со алергија или пак обичен вирус. Делта сојот сепак и натаму има типични...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img