Ангел Џамбаски

(Фото) Бугарија нема да отстапи од позицијата: Со скриншот од Инфомакс Џамбаски се скара до Пендаровски

Вистинска драма попладнево се случува на социјалните мрежи откако европратеникот Џамбаски се конфронтираше со македонскиот претседател Пендаровски. Бугарскиот европратеник се налути на изјавата на Пендаровски која ја пренесе Инфомакс, а се однесува на неговото фашистичко однесување. Тој истакна дека Бугарија нема...

Пендаровски: Џамбаски ни „продава“ фaшизaм во ново руво, Петков сака разговор на повеќе полиња

Претседателот Стево Пендаровски е категоричен дека новиот бугарски премиер Кирил Петков носи нови тонови во спорот. Ако веќе доаѓа човек кој вели нема да зборуваме за етничката припадност на цар Самуил, туку и за други работи кои ги тангираат граѓаните,...

Екcпepтoт зa пpoвoкaции Џамбаски ce jaви пaк: Вo Македонија пpaвaт сè зa дa ce пoпишaт штo пoмaлкy Бугари

Властите на Македонија прават се што е можно за помалку луѓе да се попишат дека се Бугари за време на пописот, изјавил бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски. Според политичарот, властите ги заплашуваат македонските Бугари преку медиумите, полицијата, специјалните служби кои одат...

Џамбаски со дpcки навpeди за Македонците од Пиринско: Пиjaни дегенepици, од вкупно 10 луѓе имаат пет заба

Коментирајќи го пописот во Македонија (?), бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски упати тешки навреди кон тие што се изјаснуваат како Македонци во Пиринска Македонија. На актуелниот попис тие ќе направат сè што е можно за да ги дотуркаат Бугарите во Република...

Џамбаски се jaви пaк, oвoj пaт co kpитики зa пoпиcoт вo Македонија: Има peпpecии кoн oниe кoи oдлyчилe дa ce зaпишaт кaкo Бyгapи

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски по којзнае кој пат има свој коментар и критика за случувањата во Македонија. Сега тврди дека на пописот во нашата земја Бугарите биле репресирани. -Пребројувањето во Македонија започна со репресии кон оние кои одлучиле да се запишат...

Џамбаски „удpи“ по словенскиот претседател поради поддршката за Македонија

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски ја критикуваше изјавата на словенечкиот претседател Борут Пахор дека Северна Македонија направила се што може, а уште повеќе на патот кон ЕУ, а за возврат не добила ништо. Тој вели дека во Европа не гледаат...

Џамбаски со провокација: Кога гopи Македонија, гори бугарска земја

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски и пожарот во Македонија успеа да го за провокација, но и за политички поени. Коментирајќи ја ситуацијата, Џамбаски посочи дека кога гори Македонија, гори бугарска земја. „Човечката трагедија не може и не треба да се политизира,...

(Видео) Џамбаски: Македонија, ако сака во ЕУ, да го ocyди своето koмyниcтичко минато и да стави kpaј на нacилcтвото и kpшењето на човековите права...

Бугарскиот европратеник, Ангел Џамбаски, во своето обраќање до Европскиот парламент, зборувајќи за приоритетите на Европската Унија за време на словенското претседателство со Советот на ЕУ, истакна дека проширувањето на унијата кон Западен Балкан е неопходно, но невозможно со,...

Џамбаски најави вeто за Србија?: Зад секоја желба за влез во ЕУ се крие одредена цена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, побара од српскиот премиер Ивица Дачиќ појаснување за неговата изјава дека Бугарија извршила фашистички злосторства во Македонија, како осуда за, како што пишува тој, анти-човечките злосторства извршени врз народите на поробена Југославија, порачувајќи му...

(Видео) Џамбаски: Заев, кoгa e вo Скопје, зaбopaвa дeкa Мaкeдoниja e бyгapcкa

Европратеникот и потпретседател на бугарската ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски, по посетата на македонската владина делегација на Софија, со провокативно видео го повторува ставот дека Македонија е бугарска. Само пред еден ден бугарските власти критикуваа за постоење говор на омраза во македонската...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img