Антонио Милошоски

Милошоски: Нема датум за преговори, Албанија работи на тоа да излезе од пакетот со Македонија

Македонија во декември нема да добие датум за преговори со ЕУ, ниту во првата половина на следната година, тврди пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски откако на маргините на конференцијата за трансатланска безбедност, во Вашингтон, разговарал со европратеници. Милошоски на својот...

(Фото) Милошоски: Финансиски ги одраа граѓаните…

Финансиски ги одраа граѓаните - го казниле од МВР 100 евра, затоа што возел 101км/ч, а дозволената брзина била 100км/ч, замислете. Во исто време, на министрите Филипче и Бочварски, на газдата на БЕСА ТРАНС и директорот на Инспекторатот за транспорт,...

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија

Зошто четири дена никој не можеше да изврши контрола во седиштето на „Беса Транс“? Зошто во Собранието не се закажуваат пратенички прашања на кои би одговарале МВР, М.Транспорт и директорот на Инспекторатот за транспорт? Случајно ли од МВР незаконски...

Милошоски: Елвис, Габриел и МВР има кражба, нема истрага

Новинари открија дека Габриел и Елвис Бајрам во магацин од ГТЦ имаат голема “графичка фарма” за копање на биткоини, со многу компјутери кои трошат многу струја на ден, а “копаат” до 1М€ месечно. Но, струјата е на ГТЦ, платена...

Милошоски: Уштe кoлкy лyѓe тpeбa живи дa изгopaт зa дa ce пoнece пoлитичкa и oбjeктивнa oдгoвopнocт зa вaквaтa тpaгeдиja?

Денес би сакал да Ве известам дека Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесува иницијатива за свикување на итна седница на Собранието согласно член 67 и член 68 од Деловникот, со две точки на дневен ред, изјави денеска за медиумите, Антонијо...

Милошоски: Kaкo пpeтceдaтeл нa Koмиcиjaтa зa нaдвopeшнa пoлитикa нeмa дa дoзвoлaм Фрчкоски дa нe пpeтcтaвyвa вo OH

Фрчкоски не е за амбасадор во Обединетите Нации.Колку ни е лошо организирана дипломатијата говори самиот факт што три години Македонија е без амбасадор во Вашингтон. Американската дипломатска кота е празна заради личните пазарења на премиерот со амбасадорските позиции, во...

Mилошоски: МBP, AHБ и МHP ja кpиeлe epмeнcкaтa aфepa

МНР Османи и МВР Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за „Ерменската афера” прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со логистика од Македонија шверцувал обвинети од...

Милошоски: Ќe дocтaвимe пpeдлoг oдлукa зa paзpeшyвaњe нa миниcтepoт Филипче

Дали господинот Џафери е избран од граѓаните кои што треба да ги штитиме или тој е избран за да ги штити министрите? Предмет: Интегрален текст од изјава за медиуми – Антонијо Милошоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на Република Македонија Датум:...

Милошоски: Ha Тeтoвo и нa Македонија вчepa вeчep им ce cлyчи пeкoлнa тpaгeдиja

На Тетово и на Македонија вчера вечер им се случи пеколна трагедија, со многу човечки жртви чии животи згаснаа на ужасен начин, и нашето длабоко сочувство е премалку за утеха. Трагичен датум По тој повод Владата (согласно чл.8 од Законот за...

Милошocки зa диплoмaтскиот ckaндaл: Пpeтпocтaвyвам дeкa нapaчaтелот е aктyeлeн вo Македонија, и имa cилнa влиjaтeлнa пoзициja

Злоупотребена е дипломатската функција за да се упадне во суверенитетот на една држава, и осомничен човек за криминал кој веројатно понудил одредена сума на пари и за приватниот авион и за избавителите, тие ја злоупотребиле дипломатската функција вадејќи го од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img