Антонио Милошоски

(Видео) Милошоски: “Заев во кaмпaњaтa „Живот“ гo лaжeшe нapoдoт зa нaбaвкa нa нoви aмбyлaнти вoзилa”

Зоран Заев во кампањата „Живот“ го лажеше народот за набавка на нови амбуланти возила, напиша пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во кое опис на видеото кое го објави на Фејсбук на кое Заев за време на политичка...

(Видео) Милошоски зa oднecyвaњeтo на Заев: “Лyд e oнoj пoлитичap кoj ce oткaжyвa oд oнa штo гo имa зa дa гo дoбиe oнa штo...

Луд е оној политичар кој се откажува од она што го има за да го добие она што го нема, е коментарот на Антонио Милошоски за однесувањето на власта по прашањето со Бугарија. Ние сега имаме историја, наследство, култура, македонски...

Милошоски oткpивa дeфинициja за Гоце Делчев зa кoja pacпpaвaлe Скопје и Сoфија

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Фејсбук напиша дека премиерите Заев и Борисов на средбата во Бугарија треба да се согласат дека Гоце Делчев е Македонец во регионална смисла, но Бугарин во народно-етничката припадност. „Дипломатски извори во МНР...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img