October 6, 2022, 8:44 pm

апарати за магнетна резонанца

Филипче: За прв пат институтот за радиологија во Скопје добива два апарати за магнетна резонанца

Во јавното здравство на нашата држава за првпат се инсталираат два апарати за магнетна резонанца со јачина од 3 Tesla, пишува министерот за здравство Венко Филипче на својот официјален фејсбук-профил. На овие апарати ќе се прават најсовремени снимки со што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img