September 26, 2022, 9:21 pm

атанас вангелов

Тaжнa вecт: Пoчинa пoзнaт нayчник и пpoфecop на 74-гoдишнa вoзpacт

Филологот, научник и професор Атанас Вангелов почина денеска на 74 годишна возаст. Пред десетина дена по повод празникот 11 Октомври – Ден на народното востание доделена му беше наградата “11 Октомври” за животно дело во областа на науката и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img