February 6, 2023, 10:12 am

балтичко море

Во тек голема спасувачка операција: Се судирија два брода во Балтичко Море

Два товарни брода се судрија во Балтичкото Море меѓу данскиот остров Борнхолм и јужниот шведски град Истад, јавија денеска шведските медиуми, повикувајќи се на шведската поморска управа. Едниот брод е регистриран во Данска, а другиот е британски, објави шведската телевизија...

Веднаш до руската граница: Започнаа најголемите вежби на НАТО во Балтичко Море

НАТО започна да ги спроведува најголемите меѓународни поморски вежби на Балтичко Море - „Балтички операции 2021“ (Балтопс 2021), објави прес-службата на германската морнарица во Кил. Според прес-службата, во маневрите, кои ќе траат до 18 јуни, учествуваат вкупно 40 поморски единици,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img