Бардовци

Гpaѓaнитe oд Бapдoвци нa пpoтecт пpeд Bлaдa

Граѓаните од Бардовци денес, како и секоја среда, продолжуваат со изразување на своето незадоволство од изградбата на Прифатен центар за странци во нивната населба. Во 16:45 часот тие ќе имаат собир на плоштадот во Бардовци. По 17:40 часот ќе го искажат...

Центарот за странци во Бардовци продолжува да се гради, ќе продолжат и протестите на жителите на населбата

Не можеме да гарантираме дека протестите ќе продолжат да бидат мирни, се заканија жителите на Бардовци, по средбата со министерот Оливер Спасовски на нивно барање, со цел да се спречи градењето на Центарот за странци во непосредна близина на...

Граѓаните oд Бapдoвци yтpe ќe пpoтecтиpaaт пpeд Влaдa

Граѓаните од Бардовци утре излегуваат на протест против изградба на прифатен центар за странци. Колоната ќе тргне во 17 часот од плоштадот во Бардовци и ќе се упати пред Влада.

Жителите на Бардовци утре повторно на пpoтест против изградбата на Центарот за странци

Граѓаните од Бардовци утре повторни излегуваат на протест против изградбата на Прифатен центар за странци во непосредна близина на нивните домови. По последниот протест, испратени се писма до Претседателот на Владата на Република Македонија, до сите пратеници од актуелниот пратенички...

(Видео) Житeлитe не се oткaжувaaт: Прoтеcт прoтив изгрaдбa на Цeнтapoт за cтрaнци во Бaрдoвци

Во изминатиот период, се поактуелно станува прашањето за изградба на прифатниот центар за странци во близина на скопската населба Бардовци. Според извештајот на Министерството за транспорт и врски, изградбата на центарот ќе има долгорочни негативни влијанија врз животите и имотот...

(Видео) Протест во Бардовци пpoтив изградбата на Центарот за странци

Жителите на село Бардовци денеска во 18 часот излегоа на протест против изградбата на Центар за странци. Ова е втор протест на локалното население. Како што изјавија, протестот ќе продолжи и утре и во петок во истото време. Тие...

Tpaгедија во скопско: Пронајден починaт маж на патот Качанички пат кон Бардовци

На 28.06.2021 во 06.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на патот Качанички пат кон Бардовци бил пронајден починат М.А.(56) од с.Бардовци. Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на...

Пожap во Бардовци, изгope дел од семејна куќа

На 14.12.2020 околу 13,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица "14" во село Бардовци, скопско избувнал пожар во куќа сопственост на В.Ј.(75) при што зафатено било поткровјето и кровната конструкција на куќата. Пожарот е изгаснат од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img