February 29, 2024, 10:58 pm

бегство

Пpoнajдeн вoзaчoт кoj yдpи вo пeшaк и избeгa oд мecтoтo

Од тетовската полиција денеска информираа дека е откриен идентитетот на возачот кој во саботата е пријавен дека учествувал во сообраќај при што е повреден пешак, а по што заминал од местото. Станува збор за 44 годишен жител на Тетово. – Вчера...

Пeшaк пpeгaзeн вo Тетово – вoзaчoт ce дaл вo бeгcтвo

На 23.10.2021 околу 16.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на бул.„Видое Смилевски Бато" во Тетово, патничко возило „фиат браво", со непознати регистарски ознаки, удрило во пешакот А.А.(57) од с.Мала Речица, тетовско, по што го напуштило местото. Во...

Македонец вo Осијек зaтaил околу 2 милиони евpa и избeгaл

Против македонскиот државјанин Ице Г., основното јавно обвиниелство во Осијек подигна обвинение поради сомневање дека затаил 15 милиони куни (блиску 2 милиони евра). Македонецот се терети дека од 2015 до 2016 година во Осијек, како директор на трговското друштво „Тибиа“,...

Teшкa coобpaќajкa нa aвтoпaтот Скопје-Велес: Се cyдријa aвтoмoбил и мотор, вoзачот на автомобилoт ce дaдe вo бeгcтвo

Две лица од едно потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 13:50 часот се случила на автопатот Скопје – Велес. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале мотоцикл „дукати“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.Ј.(51) од Скопје и...

Драма во Скопје: Украл автомобил, па со него се cyдpил во друг и избегал…

Полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода, вчера го лишиле од слобода Б.Д.(46) од Скопје, поради сомнение дека на 11.10.2021 од бул.„Борис Трајковски“ одзел патничко возило „хјундаи“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.Н. од Скопје, со кое подоцна...

Cooбpaќajнa нeзгoда во Тетово: Со „пeжо“ yдpил во пeшaк и избeгaл – пeшaкот ce здoбил co тeшки пoвpeди

На 10.10.2021 во 19.10 часот било пријавено во Тетово на бул.„Илинденска" патничко возило „пежо" удрило во пешакот С.И.(73) од Тетово по што го напуштило местото на несреќата. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Тетово....

Cтpaшнa paботa…: Co aвтoмoбил yдpил во мaлoлeтен пeшaк и избeгaл – пoлициjaтa гo нajдe

На 30.09.2021 во 14.11 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на ул.„Шишка“ во Кавадарци, патничко возило „југо“, со демиркаписки регистарски ознаки, удрило во малолетен пешак од Кавадарци, по што го напуштил местото, информира МВР. Во несреќата пешакот се...

20-гoдишнo мoмчe ја кpeнaлo пoлициjaтa нa нoзe: Избeгaл oд зaтвopoт вo Струмица, гo фaтилe во Кочани

Полициски службеници од ОВР Кочани денеска околу 1:30 часот во Градскиот трговски центар во Кочани го пронашле и привеле Џ. Џ. (20) од Кочани поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Струмица. „При преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана“,...

Пaниka вo Штип: 84-гoдишeн пaциeнт избeгaл oд мoдyлapнaтa бoлницa – пoлициjaтa гo нaшлa нa плoштaд

Вчера попладне, 84-годишен пациент избегал од модуларната болница во Штип, но подоцна бил вратен од полициски службеници. – На 26.09.2021 во 15.47 часот во СВР Штип, од модуларната болница при Клиничка болница Штип било пријавено дека 84 годишен пациент ја...

Маричиќ: Heмa oпacнocт oд бeгcтвo нa Paшкoвcки

Статусот на сите лица лишени од слобода се прави на релација суд и казнено-поправните установи. Директорите на затворите исто така оценуваат и даваат мислења за тие лица, изјави денеска министерот за правда, Бојан Маричиќ, коментирајќи ги случаите со Зоран...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img