February 29, 2024, 10:46 pm

бегство

(Видео) Пoлициjaтa вo Хрватска вo шok: Пocлe eднa нeдeлa бeгcтвo фaтилe нecoвeceн вoзaч кој имал caмo двa пpcтa

По седумдневна потера полицијата во Бјеловар го фати Ненад Вукашиновиќ, кој во петокот побегна на патот кај Ровишче со неговиот стар нерегистриран пикап Опел. Тој иако веќе беше паркиран покрај со прислушувачи кои го запреа. Тој одеднаш влезе во...

Во бeгcтво четворица од ocoмничeните за уkpaдeната дpoгa од Јосифово

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе наредба за спроведување истражна постапка против шест лица, сите од Скопје, поради постоење на основано сомневање дека како соизвршители го сториле кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни...

Haд 60 зaтвopeници избeгaa вo Либан, пeтминa oд нив зaгинaa вo coобpaќaјкa

Повеќе од 60 лица избегаа од затвор во Либан, а петмина од нив загинаа кога нивниот автомобил удри во дрво, соопштија Меѓународните безбедносни сили на Либан. Тие избегаа од затворот Бабда в зори откако ја скршиле вратата од ќелијата, соопшти...

(Фото+Видео) Пaниka во Данска: Бpyтaлeн y6иeц нa нoвинapкa пoбeгнa oд зaтвop и ce зakaнyвa co 6omбa

Данскиот пронаоѓач Петер Мадсен, кој е осуден за бруталното убиство на шведската новинарка Ким Вал во својата подморница, се обиде да побегне од затвор во Данска во кој служи доживотна казна. Мадсен наводно поминал покрај затворските чувари тврдејќи дека кај...

Пpивeдeн дeбapчaнeц кoj пoбeгнaл oд зaтвop

На 16.10.2020 од страна на полициски службеници на ОВР Дебар, врз основа на судска наредба, лишен е од слобода E.K.(25) од Дебар, за доиздржување казна затвор од три години и седум месеци во Казнено-поправната установа Затвор Идризово. За него била...

ЗОШТО БИЛ СМЕСТЕН ВО ОТВОРЕНОТО ОДДЕЛЕНИЕ НА ЗАТВОРОТ:Како се одвивало бегството на убиецот на Мартин Нешковски

Директорот на Управата за извршување на санкции Јовица Стојановиќ појаснува дека Игор Спасов на неколку часа го напуштил затворот „Идризово“, по што се вратил самиот, во придружба со друго лице. -Според извештајот кој го имам, чуварите направиле вонредна контрола на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img