белград

(Видео) Гори српскиот клинички центар во Белград

Како што веќе објавија српските медиуми, утрово нешто по 8 часот избувнал пожар во Клиничкиот центар на Србија на улицата Вишеградска, во кој засега нема повредени. „Во 8.14 часот добивме дојава дека нешто гори во подрумот на Клиничкиот центар, времето...

Приштина се закани на Белград: Ќе следи целосен реципроцитет

Косовскиот премиер изјави дека владата на чие чело е се „подготвува да воспостави целосен реципроцитет спрема Србија“. Додаде и дека „не може да се направи сè одеднаш“. Курти за телевизијата КТВ кажа дека на состаноците во Брисел го изнел предлогот...

(Видео) Несекојдневна сцена во Белград: Камион пропадна во дупка откако асфалтот се отвори

На аголот од улиците Костолачка и Качерска во Вождовац дошло до сообраќајна несреќа кога се отворил асфалт и камионот паднал во дупка. Камионот паднал во дупка со целиот преден дел, што може да се види на видеото. Видеото е објавено...

Оперирале низ Белград – Уапсени тројца македонски државјани

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Белград расветлија повеќе кривични дела „тешки кражби“ и приведоа тројца државјани на Македонија, од кои едниот има и српско државјанство јави дописникот на МИА од Белград. Полицијата ги уапси Б.С.(24), Б.Н.(31) и А.К.(23),...

Утре нов состанок на иницијативата „Отворен Балкан“ во Белград: Наместо Заев, ќе присуствува Димитров

Поттикнувањето на регионалната соработка преку иницијативата „Отворен Балкан“ продолжува на работен состанок денеска и утре во Белград, на којшто во име на Владата на Република Македонија ќе учествува вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров. Агендата за работниот состанок што се...

Tpaгедија: Пoчинa 16 годишен фудбалер за време на натпревар во Белград

Шестнаесетгодишно момче ненадејно почина на терен за време на фудбалски натпревар во Белград, објавија регионалните медиуми. За време на натпреварот меѓу кадетските екипи на „Бараево“ и тимот „011“, на еден од играчите му се слошило за време на играта,...

(Видео) Бeлград под полициска опcaда: Cyдиpи во повеќе делови од градот, yaпceни повеќе лица во пресрет на натпреварот меѓу Партизан и Црвена ѕвезда

Вечното фудбалско дерби помеѓу Партизан и Црвена звезда, кое се игра од 18.00 часот во Белград, по правило има негативна увертира - во српската престолнина има состојба на опсада, а навивачите се судираат во различни делови на градот. Во Белград...

Забрането е пуштање музика на летните тераси на угостителските објекти во Белград

Собранието на Град Белград донесе одлука за забрана за емитување музика во летните бавчи и терасите на угостителските објекти во работните денови после 22 часот, а во петок и сабота по 23 часот. Скадарлија, Ада Циганлија и бреговите на реката...

(Видео) Голем пожар во Белград: Се запали кинескиот трговскиот центар

Ноќеска избувна пожар во кинескиот трговски центар. Повикот за пожарот стигнал во 20 часот и 05 минути, а пет противпожарни возила и 23 пожарникари од противпожарните бригади Земун, Вождовац и Звездара биле испратени на терен за шест минути. Во меѓувреме,...

(Фото) Дpaмaтa пpoдoлжyвa: Ce ypнa yштe eдeн дeл oд згpaдaтa нa Вpaчap вo Белград

Продолжува драмата на Врачар во Белград. Уште еден дел од зградата на Врачар во српскиот главен град се урнал денеска. Зградата која започна да се урива пред неколку дена е скоро без ниту еден ѕид. Претпладнево паднал уште еден дел од зградата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img