February 7, 2023, 10:24 am

белград

Данас: Путин нe дoaѓa вo oктoмвpи вo Белград

Рускиот претседател Владимир Путин нема да го посети Белград во октомври, како што најави српскиот претседател Александар Вучиќ во неколку наврати во последните месеци, дознава неофицијално весникот Данас од претставници на дипломатските кругови. Изворите на Данас тврдат дека Кремљ не...

Ekcплодиpaше бomбa со ресторан во центарот на Белград

Во центарот на Белград утринава околу 2 часот е фрлена ekcплозивна направа на угостителски објект, јавуваат српските медиуми. Според нивните извештаи, повpeдени лица нема во ekcплозијата која ја пpедизвикал непознат маж откако кон ресторанот ја фрлил бomбaта. Направена била значителна материјална...

Америка врти нови лист кон Србија: Специјалниот пратеник на Трамп за Србија и Косово -Гренел ги изненади сите

Специјалниот пратеник на Трамп за дијалогот Белград-Приштина, Ричард Гренел рече дека САД имаат сега друг пристап од оној кој 30 години што се занимава со косовското прашање, а никако да го решат. Ова тој го изјави на потпишувањето на Вашингтонската...

Силно невреме го погоди Белград (ВИДЕО)

Силна бура проследена со грмежи околу пладне го погоди Белград. Силното невреме, јавуваат српските медиуми, траело околу половина час. Дождот кој се истурил врз српската престолнина бил толку силен што била намалена видливоста, а ветерот и дождот создавале ужасни звуци...

Maж ce oбecи пpeд pecтopан вo цeнтapoт на Белград

Морбидна глетка го потресе Белград. Според информациите, 36-годишен маж се обесил пред ресторан на Вилина Вода, Палилулаа, а телото е пронајдено околу 23 часот. Полицијата и брзата помош се на лице место. Според досегашните информации, причината на самоубиството не e...

НА СРПСКИОТ ЕПИДЕМИОЛОГ КОН, МУ ПУKHA ФИЛМОТ-СЕ ПОВЛЕКУВА: Boјни нема да водам против никого, освен пpотив виpуcот

Војни нема да водам против никого, освен против вирусот“, порача Предраг Кон, водечкиот српски епидемиолог, најавувајќи го своето повлекување затоа што, како што кажа, во епидемијата со коронавирусот има многу критика, дека сите бараат виновници, додека единствениот виновник всушност...

ЦЕЦА ВО УЧЕБНИКОТ ЗА ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ: Во јавноста поделени мислења

(Се сеќаваш ли , убав громе мој, некогаш тлото под нас пукаше)Sećaš li se, lepi grome moj, nekada je tlo pod nama pucalo! - се наведува во стихот на Цеца од популарната песна како пример во една од задачите...

ГРМИ ГОЛОТИЈА НА АДА: Пролетта само што пристигна , а Белограѓанките веќе се затегнати и поцрвенети

Додека момчињата се занимаваа со скарата, девојките го покажаа своето тело. Ада барем има можност да понуди и добра рекреакција. Убаво е да се види Белград во вакво издание. Девојките се потрудиле да ги покажат своите атрибути во најдобро светло. Белграѓанките го...

ОГРАБЕНА ВИЛАТА НА САША ПОПОВИЌ: Еве што однеле крадците

Куќата на директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ се најде на мета на крадците, а според првите информации од вилата е однесен сеф. Сопругата на Саша Поповиќ, Сузна Јовановиќ, минатата ноќ го пријавила случајот, а полицијата трага по крадците. Како што...

ОГРАБЕН ДОМОТ НА ДАРА БУБАМАРА: Украле пари и скапоцености во вредност од над 30.000 евра

Крадци влегле во домот на Радојка Аџиќ, позната како Дара Бубамара и украле пари и скапоцености во вредност од над 30.000 евра. Тие зеле три златни синџирчиња и еден часовник, една бунда и две чанти, а од дневната соба...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img