Беливук

Случајот на Беливук продолжува: Бремената сопруга избегала заедно со децата

Сопругата на Вељко Беливук, познат како Веља Невоља пред извесно време била испрашувана од судските органи во својство на граѓанин, јавуваат српските медиуми. Бојана Беливук заминала во Грција со двете мали деца во седмиот месец од бременоста, каде изнајмила куќа....

Откриени морничави детали: Еве што содржи обвинението на Беливук и неговата банда

Во обвинението кое ја помина првата судска проверка и веќе во текот на денот може да им биде доставена на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и остантите обвинети кои се наоѓаат во притвор, како што дознава Курир, се наведува дека...

Вучуќ сподели нови ужaCHи детали за злocтopcтвата на клaHoт на Беливук: Ги штител функциoHep во МВР

Подготвен сум за полиграф, за разлика од Дијана Хркаловиќ и Владимир Вулетиќ. Ќе ја „отсечеме главата“ на мафијата.Може да ме убијат, но нема да можат да променат ништо друго, рече Вучиќ Синоќа, за време на гостувањето на ТВ Пинк, претседателот...

(Видео) Брнабиќ: Во вojна сме со мaфијaта, кланот на Беливук бил посилен од Земунскиот

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, на денешната вонредна прес-конференција зборуваше и за случајот со неодамна уапсениот Вељко Беливук, односно за луѓето од државниот врв кои му помагаа. Според неа, кланот бил увезен од Црна Гора во Србија, и дека групата...

Kaкoв тaткo, тaкoв cин..: Taткoтo нa Бeливyк co 6omba ce paзнeл ceбe cи и нeгoвaтa мajкa и бaбa..

Таткото на Веља Невоља, лидерот на озлогласениот клан Беливук, Небојша Беливук пред 26 години извршил масакр во семејниот стан во поширокиот центар на Белград. Како што пишуваа медиумите во 1995 година, Небојша Беливук (34) активирал експлозивна направа на 13-ти февруари...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img