бензин

Експлозија на камион со бензин – 50 загинати

Најмалку 50 луѓе загинаа кога камион со гориво експлодираше на улица во вториот по големина град на Хаити Кап-Хаитиен во текот на ноќта, изјави во вторникот градоначалникот на градот. Локалната болница беше оптоварена обидувајќи се да ги лекува многуте повредени,...

Горивата поевтинуваат

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар, а цената на екстра лесното масло за домаќинства не се менува, одлучи денеска Регулаторната комсиија за енергетика. Новата цена на моторниот бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе изнесува 71...

Брендот Shell отсега достапен во државата

Корал Фуелс ДООЕЛ Скопје, како подружница на Coral S.A., започна со работа со првите 2 бензински станици под брендот Shell во Македонија. Компанијата е официјален сопственик на лиценцата за брендовите Shell во Македонија. Матичната компанија Coral S.A. (поранешна Shell Hellas...

Од ноќеска поckапува дизелот

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата – од вечерва, бензините поевтинуваат додека дизелот поскапува. Во согласност со методологијата за пресметка на цените, од вечерва на полноќ малопродажните цени се намалуваат во просек за 0.34%. Цените на ЕУРОСУПЕР-95...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img