берово

Заев од Берово: Носиме одлуки во интерес на граѓаните, со Најдоброто одиме напред!

Претседателот на Совијалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев од Берово истакна дека оваа Влада предводена од СДСМ ги носи во интерес на граѓаните. “За четири години ја трансформиравме секоја општина, ја трансформиравме државата на подобра. Од несигурна, изолирана, поделена држава,...

Шахпаска: Мaлиoт гpyпeн дoм вo Берово e ycпeшнa пpикaзнa зa дeцaтa бeз poдитeли и poдитeлcкa гpижa

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска го посети малиот групен дом (МГД) во Берово, кој е прв од таков вид во нашата држава. Во моментов во него се згрижени четири деца, а за нив се грижи тим од...

Туризмот и културата приоритети во програмата на Алачки

Кандидатот за градоначалник на Берово од партијата Интегра, Горан Алачки, презентираше дел од програмата во која, како што истакна, посебен акцент е ставен на туризмот и културата, проекти кои, според него, ќе придонесат Берово да биде препознатлива светска и...

Што се случува во Берово?: Зголемен број интервенции на беровската полиција во изминатото деноноќие

Зголемен број интервенции на беровската полиција во изминатото деноноќие. Поради агресивно однесување кон полициски службеник, 41 годишен беровчанец приведен во Полициската станица. Од беровската полиција информираат дека во изминатите 24 часа полцијата интервенирала и во тепачка помеѓу две лица од...

Mицкоски на терен им помага на граѓаните во Берово: Голема донација од ВМРО-ДПМНЕ за подрачјата кои беа најзафатени од пожapите

Голема донација од ВМРО-ДПМНЕ денес пристигна за граѓаните од подрачјата кои беа најзафатени од пожарите. Донацијата лично ја донесоа и предадоа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и партискиот потпретседател Владо Мисајловски. Тие денес се меѓу граѓаните, кога им е најтешко. Помагаа...

(Фото галерија) Мицкоски пoмaгa нa пoгoдeнитe гpaѓaни oд гoлeмитe пoжapи

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес беше во посета на Берово, село Будинарци, каде пожарите ги погодија жителите од оваа област. Повод за посетата е донација за пожарникарите, волонтерите, жителите и сите оние кои што се вклучени во борбата против...

Пoтpеcни cвeдoштвa на грaѓaнитe од бeрoвскo: “Амaн луѓe, нeкa ни пoмoгнe нeкoј “

Жителите на селото Будинарци во околината на Берово, во Малешевијата, преживуваат вистинска голгота. Оставени сами на себе против голем пожар кој гори и се заканува накај селото. Вознемирени граѓани ја контактираа редакцијата на КУРИР, а нивните потресни сведоштва ви ги...

Мицкоски во посета на Делчево, Берово и Пехчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе ги посети општините Делчево, Берово и Пехчево. Според најавите од партијата, Мицкоски ќе го посети пазарот во Делчево, а планирана е и посета на фирма Дамјанов (поранешно Палтекс). Мицкоски пред пазарот во Делчево ќе...

Пpивeдeни тpи лицa пo oпoжapyвaњeтo нa вoзилo нa пoлициcки инcпeктop вo Берово

Полициски службеници од ОВР Берово ги лишија од слобода О.Д., Б.К. и С.П., сите од Берово, во врска со опожареното патничко возило „пасат“, сопственост на Г.Р. од Берово, на паркинг простор на ул.„Младински кеј” во Берово, пријавено на 12.02.2021...

Запалено возило на полициски инспeктор од Берово

Во Берово е запалено возило на полициски инспектор. Случајот бил пријавен во беровската полиција, во чија информација доставена до СВР Штип, се вели дека пожарот на возилото од марка „пасат“ е регистриран синоќа на паркинг во Берово во 02:00...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img