October 1, 2022, 9:03 am

Беса транс

Тука не е достапен, но сопственикот на „Беса транс“ два пати бил на распит во бугарското oбвинитeлство

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу два пати бил на распит во бугарското обвинителство, потврдуваат оттаму за „Телма“, но не откриваат повеќе. Во меѓувреме, тој останува недостапен за македонските истражни органи кои никако не можат да влезат во неговата...

Министер си поднесе оставка поради сообраќајна несреќа со една жртвa

Португалскиот Министер за внатрешни работи, Едуардо Кабрита, поднесе оставка во петокот, откако неговиот возач беше обвинет за „убиство од небрежност“ поради смртта на работник на автопат, кој го удри неговата влада БМВ во јуни, додека министерот се враќаше од...

Сопственикот на „Беса транс“ е недостапен за инспекторите

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини денеска информираше дека сопственикот на компанијата „Беса транс“ е недостапен за органите и инспекторите. -Управителот не е достапен. Пробавме да извршиме вонреден инспекциски надзор, но не успеавме. Службените канцеларии на Беса Транс...

Двајца од возачите во „Беса транс“ биле вработени во ЈСП, зеле денови од одмор за да возат до Истанбул

Министерството за транспорт и врски уште чека информации од Обвинителството или од Министерството за внатрешни работи, кои се другите возачи кои со автобусот на „Беса транс“ поминувале со лажна лиценца преку граница. Досега, заедно со надлежниот инспекторат, ги провериле...

Бугарска новинарка: Горивото било купено поевтино во Турција, втор возач немало, а за толкав пат морало да има

Сите загинати во несреќата биле на средна врата во обид за спас, немало ниту еден на седиштата- објаснува новинарката Патриција Кирова од Бугарија за ТВ21 и за неофицијалните причините според тамошните власти за несреќата за кои денеска пишуваат денеска...

Автобусот на „Беса Транс“ не е во базата на податоци на Министерството за транспорт

Според извори на Дојче веле во Министерството за транспорт и врски, автобусот кој изгоре на автопатот во Бугарија и со себе во смрт однесе 45 патници, воопшто не е пријавен кај надлежните во земјава. Автобусот на „Беса Транс“ во кој...

Се огласи „Беса транс – Скопје“ за стpaшната тpaгедија

Компанијата „Беса транс – Скопје“ на својот профил на Фејсбук упати телеграма со сочувство по страшната сообраќајна несреќа во Бугарија, во која животите ги загубија 45 луѓе. „Телеграма со сочувство! Денеска е многу тажен и тежок ден за нас како компанија,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img