December 8, 2022, 6:42 am

бесправно градење

Мaж ќe oдгoвapa зa „бecпpaвнo гpaдeњe“ – oткpиeнo e штo нaпpaвил

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ј.С.(55) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело кривично дело „бесправно градење“. Во ноември 2020 на подрачјето на с.Маврово, пријавениот без решение за градба изградил потпорни...

Дебарчанец го оштeтил буџетот за пола милион денари, си изградил објект на автобуската станица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Ј.З. (47) од Дебар поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“. Пријавениот во текот на 2019, во просторот на автобуската станица во Дебар...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img