бик

Трагедија: Бик нaпaднaл и ycмpтил човек во Штип

Во близина на штипските градски гробишта утрово, бик нападнал човек. Од здобиените повреди човекот починал, велат очевидци на настанот. Глетката била страотна. Од полицијата го потврдуваат настанот, но бидејки се уште се врши увид на местото на инцидентот, деталите ќе...

(Видео) Бeceн бик влeтaл вo кyќa и нaпpaвил хaoc – пoвpeдeни нeкoлкy лицa

Четири лица биле повредени кога бесен бик, откако се сретнал со друг бик и имале кратка пресметка, влетал во куќа и ги избркал мажите кои едвај се спасиле. Никој не би поверувал во приказна доколку целиот настан не бил снимен...

ДНЕВЕН XOPOCKOП: Девиците се окупирани со работа, Шкорпиите да очекуваат промена во односото со саканата личност

ОВЕН Во текот на следната фаза, не очекувајте претерано поволни случувања во областа на работата. Можно е да имате некои потешкотии и во љубовта. Се сомневате во вашите сакана и нивната искреност. Кога станува збор за здравјето, ќе имате помали проблеми...

Дневен xopockoп за четврток (27. мај 2021)

ОВЕН Работа: Конечно може да ги видите работите од сосема поинаква перспектива и да ги донесете потребните одлуки. На ова поле, ќе видите подобрување во наредниот период. Љубов: Може да очекувате да запознаете личност која ќе предизвика многу длабоки емоции во...

ВИКЕНД XOPOCKOП: Љубовна средба за паметење ги очекува два знаka

ОВЕН Саканата личност ќе ви пружи огромна љубов во секое време. Нема да има апсолутно никакви пречки за среќа меѓу вас. Многу е важно да разберете кои моменти треба да ги цените. БИК На собир со пријатели, ќе запознаете некоја нова личност....

Дневен xopockoп

Овен Заинтересирани сте за нечија деловна понуда или за комбинација која ветува двојна добивка па поради тоа ќе делувате вознемирено. Пред да донесете конечна одлука, послушајте нечија приказна и прифатете корисен совет. Придавате големо значење на некои нови емотивни случувања Бик Нема...

Дневен xopockoп

Овен Посветете се повеќе себеси. Важно е да бидете креативни, енергични и да не се откажувате од своите цели. Вие сте многу амбициозни и другите ќе забележат. Бик Треба да поминете повеќе време со вашето семејство. Фокусирајте се на новите одговорности што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img