November 29, 2022, 4:20 pm

Бионтек

Германија контра Британија – Полека со вакцинирање

Германија донесе одлука за подолга постапка за одобрување на вакцината против Ковид 19, отколку Велика Британија, која по итна постапка ги одобри вакцините за Фајзер и Бионтек, рече министерот Јенс Спан. Постојат земји-членки, вклучително и Германија, кои би можеле да...

СЗО гo пoздpaви нaпpeдoкoт нa Фајзер и Бионтек oти зa зaпиpaњe нa пaндeмиjaтa пoтpeбнa e вakцинa зa милиjapди лyѓe

Светската здравствена организација го поздрави постигнатиот напредок во пронаоѓањето на ефикасна вакцина против коронавирусот. „Безбедните и ефикасни вакцини се моќна алатка во борбата против ковид -19. СЗО поддржува објавување на резултати за ефикасноста на кандидатите за вакцини за „Фајзер”и „Бионтек”,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img