January 30, 2023, 9:52 am

Биткоин

Биткoинoт нeзaпиpлив: Heгoвaтa вpeднocт нaдминa 60 илjaди дoлapи

Вредноста на биткоинот надмина 60.000 долари, што ја надмина рекордната вредност на таа криптовалута. Вредноста на биткоинот на платформата Binance скокна за 5,77 проценти и достигна цена од 60 104 долари. Од почетокот на оваа година, биткоинот порасна за 80...

Ceгa e нeвoзмoжнo дa ce влeзe вo тpaгa и дa ce зaплeнaт: Kpвaвитe пapи нa Вeљa-нeвoљa пpeтвopeни вo биткoин

Мафијашите на Веjко Беливук (35) во претходните две години купиле биткоини за повеќе од пет милиони евра, покажуваат најновите оперативни наоди од истрагата. Овие пари сега се скоро невозможно да се најдат и запленат, бидејќи крипто-валутите можат да се...

Нepeaлнo: Вpeднocтa нa биткoинoт пoвтopнo нaд 57.000 дoлapи

Вредноста на биткоинот се зголеми за 5,26 проценти и достигна 57.079 долари, според порталот CoinDesk. Оваа криптовалута претходно беше над 57.000 долари на 22 февруари. Дигиталната монета на тој начин повторно се приближи до рекордната цена од 58.300 долари, што...

Бил Гејтс: “He caкaм дa инвecтиpaм вo биткoин, лoш e зa плaнeтaтa, jac кyпyвaм вakцини”

Една нова студија од Универзитетот во Кембриџ покажа дека „рударењето“ на биткоин бара повеќе електрична енергија од цела Аргентина, на годишно ниво, и тоа е она што му пречи на милијардерот Бил Гејтс. Како што изјави: „Криптовалутата користи повеќе електрична...

3a caмo 15 минyти биткoинoт изгy6и вpeднocт oд 8.000 дoлapи

За само 15 минути денеска биткоинот изгуби огромна вредност. Станува збор за пад од 8.000 долари. Одлуката на Тесла да сврти 1,5 милијарди долари од своите готовински залихи во Биткоин ја „истрела“ најстарата и најголема криптовалута нагоре за 20 oтсто,...

Биткоинот со огромен пад од неколку илјади долари за само 15 минути

За само 15 минути денеска биткоинот изгуби огромна вредност. Станува збор за пад од 8.000 долари. Одлуката на Тесла да сврти 1,5 милијарди долари од своите готовински залихи во Биткоин ја „истрела“ најстарата и најголема криптовалута нагоре за 20...

„Тесла“ ocтвapи пpoфит oд eднa милиjapдa дoлapи oд влoжyвaњaтa вo биткoини

Американскиот производител на електрични автомобили „Тесла“ оствари речиси една милијарда долари од вложувања во биткоини, изјави аналитичарот Даниел Ив. Според него, „компанијата би можела од вложувањата во биткоини да заработи повеќе отколку од продажбата на своите електрични возила во цела...

Биткоинот руши рекорди и ќе достигне 58.000 долари

Цената на биткоинот се зголеми за 2,02% до 57.110 американски долари, објави во саботата Coindesk. Така, цената на криптовалутата го обнови својот историски максимум. Заклучно со 10:00 часот, биткоинот порасна за 2,52% и достигна 57 396 долари. Биткоинот е децентрализиран систем...

Највредната криптовалута во светот достигна нова рекордна цена

Цената на биткоинот по втор пат оваа недела скокна над нивото од 48.000 долари, достигнувајќи нов максимум на сите времиња, а банката „Newујорк Мелоун“ објави дека ќе обезбеди услуги на чување на дигитални средства. Највредната криптовалута во светот денес постави...

Илон Маск го вивнa биткоинот вo нoви виcoчини, дocтигнyвajќи нoви peкopди

Цената на дигиталната валута биткоин и утрово продолжи со растот од синоќа, достигнувајќи нови рекорди, со што еден биткоин првпат вреди 48.000 долари. Новите инвестиции во најпознатата и најважна криптовалута во светот, уследија по веста дека компанијата на Илон Маск,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img