January 30, 2023, 10:17 am

Биткоин

3aплeнeти 60 милиoни дoлapи вo биткоини, coпcтвeникoт нe ja дaвa лoзинкaтa

Германските обвинители од измамник конфискувале биткоини во вредност од повеќе од 50 милиони евра (60 милиони долари), но проблемот е во тоа што тие не можат да ги отклучат парите затоа што тој одбива да им ја даде лозинката. Човекот беше...

Дoцнитe co инвecтиpaњe вo Крипто?: Инcтитyциитe ce yштe cмeтaaт дeкa cмe вo paнa фaзa нa ycвojyвaњe нa Биткoинoт

Се гледа дека институционалните инвеститори агресивно инвестираат во биткоин со голема брзина, со појавување на повеќе компании кои бараат да го прифатат Биткоин како начин за складирање на нивните резерви. Неодамна, Маратон Патент Група, компанија за рударство со седиште во...

Нaздpaвje: Пo гpeшкa фpлил 280 милиoни дoлapи вo ѓyбpe..

На еден Велшанец, по грешка, му се појавил доста голем проблем. Имено, тој во 2013 година фрлил хард диск од „ископани“ 7.500 биткоини во отпад, што денес вредат околу 280.000.000 долари. Џејмс Хауелс, софтверски инженер, се откажал од „рударството“ на биткоини...

Дpacтични пpoмeни вo вpeднocтa: Биткoинoт пoвтopнo дocтигнa вpeднocт oд близy 40.000 амepикaнcки дoлapи

Вредноста на биткоинот повторно се искачи на близу 40 илјади американски долари. Цената на најпознатата светска криптовалута го достигна својот максимум од речиси 42.000 американски долари пред помалку од седум дена пред нагло да ја намали вредноста на околу 30.000...

Инвecтициcкитe eкcпepти: “Биткоинот нa пaт дa cтaнe злaтo нa иднинaтa”

Со оглед на постојаниот раст на вредноста на биткоинот, тој е на пат да стане злато на иднината, велат инвестициските експерти. Но, балгородните метали, како златото, не се предаваат така лесно. 2020 година беше исклучително успешна за најголемата криптовалута во...

Биткоинот денес достигна нова рекордна вредност од неверојатни 40 000 долари

Вредноста на биткоинот денеска скокна на ново рекордно ниво. Имено, Биткоинот порасна за 8,5 проценти и достигна вредност од 40 000 американски долари, објави порталот CoinDesk, а пренесува ТАС С. Цената на криптовалутата денес по втор пат го достигна својот историски...

Биткoинoт пocтигнa нoв cвeж иcтopиcки peкopд

Биткоинот постигна нов свеж историски рекорд од 24.000 американски долари. Според податоците за трејдање, продавачите се подготвени за 24.000 американски долари, со тоа што областа сега формира психолошка бариера под напад на бикови. Трендот продолжува веќе неколку недели, а вреди...

Биткoинoт нeзaпиpлив: Ja пoминa гpaницaтa oд 22 илjaди дoлapи

Биткоин, најстарата и најпозната криптовалута, денес најпрво беше искачена над магичната граница од 20 000 долари, според Коиндеск. Биткоинот се зголеми за неверојатни 14 проценти во последните 24 часа, поставувајќи значителен рекорд што многу ентузијасти на криптовалутите со нетрпение го...

Зa пpвпaт вo иcтopиjaтa: Биткoинoт нaдминa 20.000 дoлapи

Вредноста на биткоинот првпат во историјата надмина 20.000 долари, објави агенцијата Блумберг. Најголемата светска криптовалута денеска се зголеми за седум отсто и достигна вредност од 20.787 долари. Оваа година вредноста на биткоинот речиси тројно се зголеми. Биткоинот ќе го дочека крајот на...

Aнaлитичap нa Ситибанк кaжyвa дeкa биткоинот мoжe дa дocтигнe вpeднocт oд 300.000 дoлapи

Висок аналитичар на американскиот финансиски гигант Ситибанк напиша извештај за сличностите помеѓу пазарот на злато во 1970-тите и биткоинот. Целото постоење на биткоин се карактеризира со големи промени на цените, „токму оној вид што го одржува долгорочниот тренд“, рече Томас...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img